Zdrowotne właściwości wody owsianej. Sposób przygotowania.

Utrata wagi może być wyzwaniem. Według większości ekspertów zdrowotnych, dobrze zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia są podstawą zdrowej wagi. Ale są też pokarmy, które mogą pomóc Ci osiągnąć i utrzymać cele związane z utratą wagi. A owies jest jednym z nich.

Ta niezwykle korzystna roślina od wielu wieków jest podstawowym pożywieniem w wielu kulturach. Jednym z powodów jest to, że jest to najtańsza i najłatwiejsza do wykonania potrawa śniadaniowa. Drugim powodem jest to, że zapewnia szereg korzyści, które poprawiają ogólny stan zdrowia. Woda owsiana to tylko jeden ze sposobów na włączenie płatków owsianych do swojej diety i stymulowanie zdrowej utraty wagi. W rzeczywistości to nic innego jak płatki owsiane namoczone i wymieszane z wodą, z których powstaje pożywny napój.

Jest niskokaloryczna.

Na początek płatki owsiane obfitują w składniki odżywcze, zdrowe tłuszcze, witaminy z grupy B, żelazo, wapń, fosfor i magnez. Płatki owsiane to także bardzo sycący pokarm, co oznacza, że utrzymuje Cię w pełni sił na dłużej. Wreszcie, owies jest bardzo niskokaloryczny.

Jest bogata w błonnik pokarmowy.

Płatki owsiane to pokarm bogaty w błonnik, który stymuluje proces spalania tłuszczu zalegającego w ścianach jelit. W ten sposób płatki owsiane poprawiają funkcje trawienne.

Wspomaga pracę wątroby.

Owies jest bogaty w aminokwasy, które sprzyjają wydzielaniu lecytyny przez wątrobę. Ten fosfolipid, który jest po prostu kwasem tłuszczowym, jest używany przez wątrobę do transportu tłuszczów z wątroby do żołądka w celu ich strawienia. Innymi słowy, płatki owsiane hamują rozwój stłuszczonej wątroby lub jej uszkodzenia.

Ponadto płatki owsiane zapewniają, że tłuszcze dietetyczne są trawione, a nie przechowywane w postaci tłuszczu i utrzymują organizm wolny od toksyn poprzez wspieranie funkcji detoksykacji wątroby.

Jest naturalnym środkiem moczopędnym.

Zatrzymanie wody jest jednym z czynników, które przyczyniają się do wzrostu masy ciała. A płatki owsiane to świetny diuretyk, który wspomaga pracę nerek i stymuluje sprawne usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

Jak przygotować wodę z płatków owsianych?

Składniki.

1 szklanka płatków owsianych.
3 szklanki wody.
1 laska cynamonu (lub cynamon w proszku).
2 łyżeczki miodu do posłodzenia (opcjonalnie).

Sposób przygotowania.

1. Płatki owsiane umieścić w blenderze i z taką ilością wody, aby przykryła płatki i zmiksować.
2. Gdy owies będzie całkowicie rozdrobniony, przełóż go do rondla z resztą wody, dodaj owies i doprowadź do wrzenia.

3. Gdy dojdzie do wrzenia, pozostaw na średnim ogniu przez 3 do 5 minut. Po tym czasie wyłączyć ogrzewanie.
4. Dodaj laskę cynamonu dla aromatu.
5. Pozostawić do lekkiego ostygnięcia i przecedzić napój przez sitko o drobnych oczkach.

Kiedy pić?

Najlepszym sposobem na zwiększenie metabolizmu za pomocą wody z płatków owsianych jest wypicie szklanki na pusty żołądek. Można go również pić zamiast wody z głównymi posiłkami (obiadem i kolacją). Woda z płatków owsianych może przetrwać nawet tydzień, gdy jest przechowywana w lodówce.

Ważna uwaga.

Zasada przy zakupie owsa: im mniej przetworzony owies, tym więcej ma błonnika i tym więcej korzyści.

Tags: , , , , , , , ,

Zobacz również

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Najnowsze komentarze

Motywacja to podstawa! ;)