Suszone owoce i ich wartość odżywcza

Suszone owoce mogą się dla wielu z nas stać niezwykle wartościowym składnikiem diety. Dlaczego warto po nie sięgać? Na jakie korzyści możemy liczyć w chwili, gdy owoce takie będą się regularnie pojawiały na naszych talerzach? Zobaczmy, jaką wartość odżywczą mają suszone owoce i w jaki sposób mogą nam pomagać w utrzymaniu dobrej formy.

Suszone owoce to idealna propozycja dla tych, dla których zdrowa dieta nie musi oznaczać rezygnacji ze słodkich przekąsek. Suszone owoce mają ogromną wartość odżywczą, a możliwości włączenia ich do menu są nieograniczone. Choć mają sporo energii, warto po nie sięgać. Kiedy? Najlepiej podczas śniadania. Tu suszone owoce sprawdzą się doskonale jako dodatki do płatków śniadaniowych czy owsianek. Dzięki nim zyskamy sporo energii do działania i w miły sposób rozpoczniemy dzień.

A jaką wartość odżywczą mają suszone owoce? Wiele osób ceni je ze względu na fakt, iż stanowią one bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Błonnik z kolei jest substancją o wyjątkowo dobrym wpływie na pracę przewodu pokarmowego, dzięki czemu możemy uniknąć problemów z zaparciami. Zdrowa dieta, w której owoce suszone będą się pojawiały dość często,  wzmocni nasz organizm solidną porcją witamin z grupy B oraz takimi składnikami mineralnymi, jak potas czy wapń. Suszone owoce będą nas jednocześnie wspierały w walce z takimi zagrożeniami, jakimi są wolne rodniki czy problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem. W niektórych suszonych owocach (np. w owocach goi) znajdziemy również sporo selenu i witaminy E, która nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości.

Zdrowa dieta, w której suszone owoce będą się pojawiały regularnie, każdemu z nas może przynieść sporo korzyści. Takie dodatki do diety, choć dość kaloryczne, mogą wspierać nas solidną porcją składników odżywczych, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Im prędzej je docenimy, tym lepiej dla nas. A że przepisy na owsianki i desery z dodatkiem suszonych owoców cieszą się coraz większą popularnością, każdy z nas może w bardzo prosty sposób urozmaicić swe codzienne menu.

Tags: , ,

Zobacz również

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Najnowsze komentarze

Motywacja to podstawa! ;)