Niezwykłe owoce. Ananas

Smaczny i soczysty ananas cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to ceniony przysmak i ważny dodatek do owocowych deserów, a jednocześnie świetny lek na wiele przypadłości. Wiadomo, że ananas to doskonałe źródło wielu witamin i minerałów, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. W jaki sposób zdrowa dieta z takim dodatkiem może wpływać na nasza formę?

Jednym z najcenniejszych dla zdrowia składników, jakie znajdziemy w plastrach świeżego ananasa, jest bromelina. Substancja ta świetnie wpływa na proces trawienia, dzięki czemu ananas bardzo często traktowany jest jako skuteczny sposób na odchudzanie. Wiadomo też, że bromelina może odgrywać istotną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych, może nas jednocześnie chronić przed obrzękami i stanami zapalnymi. Zdrowa dieta z ananasem jako częstym dodatkiem stanowi też rewelacyjne wsparcie dla tych osób, które często muszą się borykać z infekcjami układu oddechowego. Wiadomo, że dzięki zawartości sporych ilości bromeliny, owoc ten może wspierać osoby chorujące m.in. na astmę. Świeży sok z ananasa może się jednocześnie dobrze sprawdzić jako naturalny lek na ból gardła – problemu bardzo częstego w okresie jesienno-zimowym.

Zdrowa dieta z ananasem jako częstym dodatkiem to jednocześnie większa szansa na uchronienie  się przed chorobą wieńcową. Owoc ten ma bardzo dobry wpływ na nasz układ krążenia, wykazuje się też silnymi właściwościami przeciwzakrzepowymi. To kolejny powód, dla którego warto włączyć ten soczysty przysmak do swojego menu. Dzięki bromelinie i sporej ilości błonnika, sycący ananas może nam też pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami oraz z nadmiarem toksyn zalegających w naszym organizmie.

Istnieje wiele powodów, dla których ananas powinien na dobre zagościć w naszym menu. Pamiętajmy jednak, że tak wielką wartość odżywczą posiada tylko świeży owoc, a nie tak popularne plastry ananasa z puszki. Tylko świeży ananas pomoże nam w walce o zdrowie i zgrabną sylwetkę, zatem to na niego powinniśmy postawić.

Tags: ,

Zobacz również

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Najnowsze komentarze

Motywacja to podstawa! ;)