Detoksykacja organizmu to naturalny sposób wspomagania organizmu w usuwaniu toksyn i nagromadzonych zanieczyszczeń, które mogą obniżać jakość życia człowieka.

W obecnych czasach jesteśmy przeładowani toksynami, których nasz organizm nie potrafi  strawić, a w konsekwencji  pozbyć się ich. Narażenie na działanie toksyn następuje poprzez spożywanie pokarmów, picie wody , alkoholu , palenie papierosów oraz wdychanie zanieczyszczeń z  powietrza – to tylko niektóre z najczęstszych ich źródeł. Rezultatem tego jest  zmęczenie apatia, brak odporności i skłonność do alergii.

Po co powinniśmy zapewnić sobie detoksykację?

Przede wszystkim aby poprawić przemianę materii wydalić  toksyny z  zalegających w mas kałowych jelita grubego, usunąć  pasożyty i metale ciężkie, jednocześnie łagodnie oczyszczając jelito grube, wątrobę i krew.

Podstawowym warunkiem dobrej kondycji i ładnego wyglądu jest optymalny stan jelita grubego.

Pomóc nam osiągnąć taki stan może ekstrakt z mniszka lekarskiego przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej i pobudzający pracę nerek. Liście brzozy i sok z cytryny usuwają obrzęki ii  regulują przemianę materii. Podobne działanie posiada  ortosyfongromniasty. Wyciąg z babki zwyczajnej ma właściwości rozkurczowe i moczopędne. Żywność również może pełnić funkcję oczyszczająca np.: naturalny błonnik znajdujący  się w roślinach strączkowych, ziarnach zbóż, warzywach, owocach, siemieniu lnianym ma zdolności absorbujące wodę .Dzięki temu pokarmy tezwiększają swoją kubadurę  stanowiąc duży objętościowo materiał do pracy mięśni jelitowych. Korzyścią jest to, że strawiony pokarm szybciej przechodzi przez jelita.

Picie odpowiedniej ilości płynów i napoje
Tak samo, jak ważne substancje odżywcze transportowane są do komórek za pośrednictwem wody, produkty odpadowe metabolizmu komórkowego odprowadzane są wraz z wodą.

Bakterie kwasu mlekowego –probiotyki
Bakterie znajdujące się w układzie trawiennym  w zdrowym organizmie tworzą wspólnotę,  zwłaszcza z bakteriami  kwasu mlekowego. Dzięki ich działaniu giną zarazki chorobotwórcze i gnilne, które zaniedbane mogą powodować nowotwory jelita grubego.

Coraz częściej świadome społeczeństwo  podejmuje działania  mających na celu oczyszczenie ciała i pozbycie się nagromadzonych substancji trujących, pasożytów i substancji odpadowych. Dzięki temu w codziennym życiu łatwiej poradzimy sobie z pasożytami.Czyste i zdrowe jelito grube zagwarantuje nam dobre  samopoczucie  i jest kluczem do urody.

Udostępnij :)

Leave A Reply